Thenie te mencura

[Abraham Lincoln] Albert-Einstein U jam mirënjohës të gjithë atyre që më thanë ‘JO’, sepse falë tyre ja dola mbanë vetë! Kombi pret prej jush te beni detyren me doren ne zemer per te miren e atdheut ". Në llogarinë e saj në Instagram, Bleona ka publikuar njërën nga imazhet nudo të saj, duke ia shtuar asaj disa thënje, shkruan lajmi. Të gjithë shajnë detin, ndërsa fajin e ka era. Këtu do ti gjeni thëniet më të bukura që keni parë ndonjëherë Thënie Romantike. Dick Werthimer Ju nuk mbani mend daten e fundit te ciklit menstrual, sepse ai ndryshon nga muaji ne muaj, keni dyshime qe jeni shtatzane me poshte do ju j Motivational quote(Thenie Motivuese) Every day may not be good but there is something good in every day. Jeta nuk te jep njerëzit që ju doni , te jep njerëzit që ju keni nevoje , per te dashuruar , per të urryer , per tu formuar , për të shkatërruar , dhe per tu bëre personi i cili ishte i destinuar që isha !! A. - Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t‘u heqësh presjen kur bëhet fjalë për sensin e tyre të të bërit biznes. Perpara se te flasim, eshte e nevojshme te degjojme, se Zoti flet ne heshtjen e zemres. 1 Maj 2017 Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t'u heqësh presjen kur bëhet fjalë . Plaga që shkaktohet nga miku, asnjëherë nuk shërohet. “Ma bëj hallall që të kam vënë në gjumë pa bukë”, gazetarja rrëfen historinë e ɗhimbshme të 15-vjeçares që ndërroi jetë në Turqi. Ajo qe na ben te lumtur ose jo te lumtur nuk eshte ajo qe kemi,ajo qe bejme apo ajo qe jemi,por eshte ajo qe mendojme Antologjia - Fjale te Urta Faqja "Antologjia - Fjalë të urta" paraqet një xherdan thëniesh të ndritura, mendime të zgjedhura që na kthejnë prapa në kohë, por me porosi për të ardhmen; ato veçohen me energji, ato kumbojnë dhe janë plot me ritëm. net. Huvin vuoksi. 1. Pashë më larg se të tjerët, sepse thenie te mencura Thursday, March 22, 2012. 124 164 meeldimist · 255 räägivad sellest. Filozofia. S’ekziston asnje copez deshmie se jeta eshte dicka serioze. > World Literature > Thenie te mencura, Kastriot Mahilaj. Éditeur/éditrice. Thenie te mencura. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. O Facebook está a mostrar informações para te ajudar a compreender melhor o propósito de uma Página. Vê as ações das pessoas que gerem e publicam conteúdos. 524 549 tykkäystä · 18 999 puhuu tästä. Lajmi Fundit. Sipas kesaj dhe une qe skam shkruar hic kam ik skic . thenie te bukura. Eshte e rendesishme te kuptohet se gjithesecili shihet si i barabarte perpara Zotit. “Buzëqesh në fytyrat e njerëzve sepse kështu e përfiton miqësinë e tyre, bëju i butë në të folur sepse kështu do të te duan, bëju i thjeshtë para tyre sepse kështu do të te lartësojnë”. Thënie të mençura, barcaleta, poezi dashurie, Durrës, Albania. Regjistrimi është falas. O. Fakte. Femra me e mencur eshte ajo qe I bindet, burrit per cdo gje, ben punet e shtepise per merak, eshte e paster, I ben te haj burrit cfar ti doj zemra, te mos ja haj shpirtin kur ai fton shok ne shtepi per te par nje loj futbolli, ose per te luajtur me letra. Receta Gatimi Më vjen turp të shkruaj, pas një pasigurie dhe pritjeje të gjatë, e mora lapsin disa herë, por lotët më pengonin. Fjale Te Mencura Popullore involve some pictures that related one another. Kam mesuar te degjoj fjalet e ‘mencura’ te mendjemedhenjve, dhe te bie dakort me ta. Super Thënie të Mënçura. Elvana Gjata dhe Jonida Vokshi që në vegjëli kanë krijuar një miqësi së bashku, që i rezistoi gjatë kohës, por ajo që bëri përshtypje është mungesa e Elvana Gjatës në rrjete sociale në një ditë kaq të Faqja 8- Thenie Te Mencura Per Femrat Diskutime shoqërore. Kur ndjek paratë, do të humbësh. Një mendje e bukur. Horoskopi Interesant 2- Mos e kufizo fëmijën te dijet e tua, sepse ai ka lindur në një kohë tjetër! 3- E kuptojmë botën gabim, dhe pastaj themi se bota na mashtron. H. Thenie Te Pavdekshme. Fatkeqësisht, shumica prej nesh e kuptojnë ftohtësinë e partnerit, kur humnera emocionale është praktikisht e pakthyeshme. - J. me Veprat me te pelqyera: 1) Dhuna ne shoq 2) Per pranveren – “Qetësohu. Sofia Loren. Ernest Miler Heminguej ishte një shkrimtar amerikan dhe gazetar. " Naim Frasheri"(1) "Mos i bej njeriu ne jete, gje qe s'do Që njeriu mund të rrinte pa ujë për një periudhë të caktuar kohe, e kishim dëgjuar. Nuk mund ta humbas të vetmen gjë që më mban gjallë: shpresën. Mikun duaje, armikun druaje. Thenie nga e gjithe bota. Po te iu permbanim ketyre maksimave te medha dhe shume domethenese te teoricienteve te njohur me siguri se jeta do te na shkonte me mbare por ja qe e tere bota eshte materializuar dhe realiteti po flet ndryshe nga ne e per kete me se miri tregon edhe kjo thenje e ketij djaloshi Bardhi i cili ia ka qelluar me kete spostimin qe ka bere lidhur me julians 11 Mars, 2015 Si fillim dua te them,qe pjeset kuranore mos i merr te shkeputura dhe jo cdo fjale ka kuptimin e pare,pra,ne rastin konkret te lymi i zi,ti e merr si te mireqene,por pervec botes fizike e t dukshme,ekziston sipas shkences dhe bota e padukshme,bota metsfizike,ndaj mos e merr si te mireqene cdo fjale,persa i perket vjedhjes dhe prerjes se duarve lexohe mire dhe studio "Thenie te mencura popullore"gazmore. egoistja Facebook viser oplysninger for at hjælpe dig med bedre at forstå formålet med en side. Jeta eshte nje gjuhe e huaj; te gjithe meshkujt e shqiptojne gabimisht. THËNIE / Të jetosh së bashku kërkon shumë vëmendje. Të gjitha Mazhoranca Opozita Te tjera Zgjedhjet 2017. 26. Qe Jezusi eshte e vetmja rruge shpetimi eshte nje prej tyre. Femijet jane jeta e Zotit! Ka vetem nje Zot dhe Ai eshte Zot tek te gjithe. Ne ju sjellim disa thënie të mençura e inspiruese nga shkencëtarja e njohur. Blog personal. Ju ftojmë të regjistroheni në forum në mënyrë që të merrni pjesë ne diskutimet e forumit duke shprehur mendimin tuaj. Mos shko si breshka te nallbani. Lični blog. Kirjasto. Fjale Te Mencura Popullore picture put up ang submitted by Admin that preserved inside our collection. SI “Buzëqesh në fytyrat e njerëzve sepse kështu e përfiton miqësinë e tyre, bëju i butë në të folur sepse kështu do të te duan, bëju i thjeshtë para tyre sepse kështu do të te lartësojnë”. Menu: Kreu · Analiza · Aktualitet · Politika · Sociale · Kronika · Ernest Miler Heminguej ishte një shkrimtar amerikan dhe gazetar. Ndërsa gjendesha në zonën e parkingut, pashë një burrë që lypte monedha në anën e rrugës. “Paratë nuk janë gjëja më e rëndësishme në botë. Priestly - 20 Jul 2018- Explore aldi8383's board "Thenie te mencura" on Pinterest. , Kosova E Madhe, Elbasan, Albania. Keto mendime di ti thote vetem nje njeri si gjeniu i te gjitha koherave, mire po jo te gjithe mund ti Te edukosh nje mashkull do te thote te edukosh nje person. Durimi është i hidhur, mirëpo sjellë fruta të ëmbla – (Ruso) Mbarë bota është një skenë, dhe të gjithë njerëzit janë aktorë – (Shekspiri) Kush hakmerret për një poshtërsi, ai e bën tjetrën – ( Didëro) Sa më shumë që jepni, më shumë do të keni – (Lao Ce) Ai që i përkushtohet mësimit çdo […] Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do. Merru me fajet e të tjerëve, po aq butësisht sa edhe me të tuat. Miresevini Nese Doni Kontaktoni: Kam mesuar te degjoj fjalet tallese te njerzve, dhe te mbyll njerin vesh. Abraham Linkoln Pothuajse të gjithë mund t'u bëjnë ballë vështiresive, por nëse doni të testoni karakterin e një Fjal 235 Te Urta Thenie Te Mencura Thenie have a graphic associated with the other. Fjalë te urta & Thenie te mencura. Një mëngjes i cili dukej, i zakonshëm, shkova në Bar&Kafenë time të zakonshme Dunkin Donuts. 317 vind-ik-leuks · 18. net është agjencia më e madhe e lajmeve në Shqipëri, që brenda një kohe të shkurtër është kthyer në lider të informacionit. Le t'ia fillojme! Nese lutemi, do besojme! Nese besojme, do dashurojme! Nese dashurojme, do sherbejme! Ne s'mund te bejme dot gjera te medha,vetem gjera te vogla me dashuri te madhe. Fjale te Urta. THËNIET e mëposhtme janë marrë nga një libër i lashtë plot shprehje proverbiale të vërtetuara që janë praktike dhe të kohës. . Femra e bukur te kenaq syrin ; Femra e mirë te kenaq zemren . Thenie Per Jeten. [William Shakespeare] Abraham-Lincoln Nëse miqësia është pika jote e dobët, atëherë je personi më i fortë në botë. Thënie të mençura, barcaleta, poezi dashurie, Durrës. com është platformë e hapur dhe e lirë, që grumbullon informacione nga vendet shqipfolëse, rajoni dhe bota. Sanomalehti. SYRI. " - Steve Lawson "Shprehjet me te medha te dashurise dhe zemerimit te Perendise u takuan ne kryqin e Jezu Krishtit. Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti njihet si njëra prej artisteve tona që nuk e ka fare problem zhveshjen. Më të mirat janë në majen e pemës. Gjerat me te bukura ne bote nuk mund te degjohen, nuk mund te shihen as te preken. "Thenie te mencura popullore"gazmore. 5. Find out the newest pictures of Fjale Te Mencura Popullore here, so you can get the picture here simply. Thënie të mençura. Psh-Gur gur,behen dy gure. U tha nga mediat greke se mjeti lundrues me hashash erdhi nga Shqipëria; reagon Policia e Shtetit. Webbplats för nyheter och media. -Volter Mos thuaj qe nuk te del koha: ti ka te njejtin numer oresh ne dite qe i ishin dhene edhe Mikelangelos, Nene Terezes, Leonardo da Vincit dhe Albert Anjshtainit. Mos u zër për degësh, po për rrënjësh. Golden Globes: Fashion Verdict On The 10 Bold Dressed. Urtesi Një ndër fjalimet fantastike/ Kam miliona, por nuk e blej dot shëndetin. STOP Merzitjes Te Qeshim Se Fjalë te urta & Thenie te mencura. Thenie. Kohët e fundit i kam kushtuar mjaft kohë leximit të autorëve të ndryshëm shqiptarë dhe të huaj dhe mendova të ndaj disa nga mendimet e tyre me ju. 13. Të të mos vijë keq nëse nuk të njohin njerëzit, por përkundrazi – që nuk i njeh ti ata. “Tek Perëndia besojmë. 137,356 likes · 6,953 talking about this. Knjiga. Cmenduri eshte te besh gjithmone te njejten gje dhe te presesh rezultate te ndryshme. 23. April 14, 2017 Nese po lexon thenje te mencura atehere ti ke lexuar ndodhite e jetes tende te perditshme Fakte interesante / Kuriozitete të ndryshme. Ec krah per krahu me mua, sepse jam miku yt. Thënie të Mençura, thënie Ajo që do të jetë e shëmtuar në një kopsht krijon të bukurën në një mal. Semundje shume e keqe racizmi. 35. Shtatë thënie të mençura. Jo te veshtira per tu kuptuar. Kush është i pasur? Ai që është i kënaqur. egoistja. Shaban Xhemajli. Nëse nuk mund të bëhesh shkrimtar dhe t’i bësh dobi të tjerëve, atëherë bëhu lexues për t’i bërë dobi vetes. S'ekziston asnje copez deshmie se jeta eshte dicka serioze. -S’duhet të luftoni shumë shpesh me një armik, përndryshe do t’jua mësojë të gjitha marifetet e luftës. 136,432 likes · 11,874 talking about this. Kuriozitete. Te edukosh nje femer do te thote te edukosh nje shoqeri. com ne vitin 2019? tbh. Simple theme. Already follow thenie_temenqura? Log in to see their photos and videos. 22- Thuaji atij po. Gëte Te shkelqyera. Re: Thenie Te Mencura Per Femrat Uhhh me sa pak kenaqen meshkujt: mjafton te shajne dhe te mburren para burrave te tjere, por para nje femre, s'i ndryshojne veprimet!!!!! Dhe e zgjuara e nje femre eshte: "Te ju lejme te komandoni ate qe nuk komandoni dot, sa per sy dhe faqe" me jua bere qejfin, per momentin! » Bilderberg meeting 2015- list of participants Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin » Kronologji e sulmëve të NATO-së Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin » Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren Kur dolen para perandorit,Zhangu qe ishte ne krahe te tij e njohu Vangun edhe pse ishte i maskuar dhe i tha perandorit ne vesh: – Ai nuk eshte mjek por ka ardhur per te vjedhur pasurine tende. Författare. Thënie të bukura, fjalë të mëdha nga njerëz të mëdhenj. - Ndjeni keqardhje për të pasurit: në qoftë se i ruajnë paratë e tyre, konsiderohen dorështrënguar, në qoftë se shpërdorojnë për veten e tyre, egoistë, dhe nëse i ndajnë me të varfërit, budallenj. Celebroi martesën e mikeshës së saj, Jonida Vokshit, por u duke e ftohtë. Hej LumturiKur te kesh kohe kalo pak edhe ktej About Me. Fan Noli "Unë s'kam ardhur në Londër për Mitrovicën time, por kam ardhur për të gjitha tokat shqiptare që të bashkohen në një shtet". 25. JASHTË TEME: Thënie të mençura Desha të filloj një rubrikë të re me thënie të mençura nga autorë të ndryshëm por qoftë dhe persona anonimë. Te dhurojme miresi, mencuri dhe pozitivitet. Visit. Titulli: Re: THENIE TE MENCURA 22/3/2008, 1:25 am KUSH ME VJEDH KULETEN ME VJEDH DICKA PA RENDESI. Derisa te kete njerez do te kete luftra. Shumë prej tyre janë sfiduese, frymëzuese dhe interesante, optimiste, por vetëm të vërtetat, ato që i rezistojnë brezave janë më të vlefshmet. Re: Thenie ( Fjale te urta popullore) Me mire te te rrahe i yti, se te te puthe i huaji. Ne dashuri eshte mrekulli fillimi por eshte kenaqesi rifillimi Kush dashuro edhe lajthit Dashuria sundon mbreterine e saj edhe pa shpate Vepra dhe jo fjale jane prova dashurie E puthura e pare vidhet e dyta jepet Dashuria pa puthje si buka pa kripe E puthura nuk vuluset ne balle por ne zemer E puthura s'ben vrime por shkalle per tu ngjitur Ai qe dashuron Home Thenie te Mencura. Kohaislame. Abd El-Aziz Et-Turejfi Gëzuar ditën botërore të LIBRIT , 23 prill “Duhet të bëni kujdes prej librave, çfarë është brenda tyre, fjalët, kanë fuqinë të na ndryshojnë” ― Cassandra Clare “Mos lexoni siç bëjnë fëmijët, për t’u zbavitur apo siç bëjnë ambiciozët për të mësuar. 152 · 387 μιλούν γι' αυτή τη Σελίδα. Një fjalë që shpesh gjendet me ne në mëngjes, vritet gjatë ditës dhe vdes ngadalë në erresirë, por për fat, përsëri rilind me agimin… Çdo mendje e ndritur e kohërave ka lënë trashëgiminë personale. Ketu nuk hyjne as fustani e as tualeti,por menyra se si shkelqen. E gjithe jeta ne thenie. STOP Merzitjes Te Qeshim Se DÜNYADAN SPOR Rikthehet fuqishëm Elvana Gjata! Bashkëpunon me artistin shqiptar me famë në Gjermani Temmuz 30, 2019Temmuz 30, 2019 makale 0 yorum Dy artistë të njohur të tregut muzikor shqiptar dhe jo vetëm do të bashkohen për të sjellë një projekt të ri në këtë sezon veror. 1- Arti i te jetuarit eshte me shume mundje se sa vallezim. Fakte Interesante. 16- Miqësia është pusi,sa më tepër nxjerrë nga ajo , ajo bëhet më i thellë. Web lokacija za vijesti i medije. Në mënyrë tipike, kujtesën më të fortë e kanë ata që janë të ngadalshëm në të kuptuarit. 30 thënie motivuese, për atëherë kur ju nevojitet motivimi, më shumë se kurrë Te ngjashme “Kam vënë re se, sa më shumë punoj, aq më shumë pa fjal qfar thenie. Miresevini Nese Doni Kontaktoni: Thenie te mencura Decision Quotes Quotes About Decisions Life Decisions Quote Posters Quote Prints Poster Prints Great Quotes Wonderful Day Quotes Amazing Quotes Welcome to Positive Vibes Quotes Created to help people see. 12/13/2017 at 18:12 . THENIE TE MENCURA. Libër. Cfare opsionesh deshironi te shikoni te YourLiterary. PARATE ISHIN TE MIATU BENE TE TIJAT KANE QENE SKLLAVE TE SHUME TE TJEREVE PO KUSH ME MERR NDERIN ME VJEDH DICKA QE ATE VETE NUK E PASURON PO EDHE MUA ME LE ME TE VERTETE TE VARFER. 34. Nëna e tij vendosi që më së miri ishte të jepte të birin për të jetuar me një familje të një trajneri futbolli, I cili edhe e takoi James-in me sportin e basketit më vonë. 4- Lëre jetën tënde të kërcejë buzë jetës, ashtu sikurse vesa kërcen buzë gjethes! 5- Besimi është si zogu që ndjen dritën, para se agimi të kaplojë errësirën e natës. Thenie nga Naim Frasheri "Ai qe hiqet i madh dhe mbahet i rend, e ka mendjen e vogel, e te lehte si pende. Ne të urojme ty mirëseardhjen dhe të njoftojmë se kjo është faqa | Thënie të mençura |, Tirana. The latest Tweets from Thënie të mençura (@ThenieTeMencura). Ti që po lexon këtë je ftuar të bëhesh anëtar i faqes më të bukur Thenie te mencura. Edhe nese po vdes nga frika, edhe nese do te te vij keq me vone, sepse çfaredo qe te besh, do te pendohesh per gjithe jeten nese thua jo. Sep 8, 2019- Explore meri0880's board "thenie te mençura", followed by 292 people on Pinterest. Αρέσει σε 124. Një faqe unike për çdo moshë dhe çdo kategori njerëzish. Me fat eshte ai burre, qe eshte dashuria e pare e nje gruaje Asnjëherë mos luaj me ndjenjat e të tjerëve, sepse ti mund ta fitosh ‘lojen’ por mund të humbësh përgjithmonë dikë që të do. Abd El-Aziz Et-Turejfi Një mendje e shëndosh nuk gjunjëzohet para askujt. Për disa janë veprat, për disa të tjerë aseti më i madh janë thëniet në letër. Turpi është bukuria e femrës ndërsa vlerë te meshkujt. 16- Sekreti i një moshe të madhe nuk është asgjë tjetër përveç një pakti të ndershëm me vetminë. Be the first to know and let us send you an email when Thenie te Mencura posts news and promotions. femrat jane e te zgjuara por dhe shume budallacka. Shumica e njerëzve nuk dëgjojnë kurrë”. 15- Mik e ke atë i cili ta tërheq vërejtjen nga gabimet tua e jo ai i cili ta zbukuron gabimin tënd për t’u bërë më i dashur. " - Steve Lawson Hiri (Shpetimi) Misioni yne eshte te trasmetojme pak nga mencuria e njerezve dhe popujve te urte, te ditur dhe te mencur tek shqiptaret. Fjalë të arta nga njeriu i urtë(Fudajl ibn Ijadi) - Bekir Halimi Fjalë të arta nga njeriu i urtë(Fudajl ibn Ijadi) - Bekir Halimi - YouTube fjale te urta thenie te mencura, aforizma, poezi Një grua pyeti një shitës vezësh, “sa Historia qe do ju perlot: pin. See more ideas about Life quotes, Quotes and Sayings. 2-Mbajeni mend kete uhet pak per ta bere jeten te lumtur. Thenie te mencura per Shoqerine. 01/11/2014 at 23:35 . 14- Nëse digjet shtëpia e fqiut, ruaje tënden. Meer weergeven Marie Curie, ishte gruaja e parë që fitoi çmimin Nobel në dy kategori, fizikë dhe kimi. Vetem te veshtira per tu gelltitur. Ne gjithmonë vrapojmë pas njerëzve që duam . 4k Posts - See Instagram photos and videos from ‘thenie’ hashtag | Thënie të mençura |, Tirana. Nji shkëndi ndez nji mal. Kali i huaj të len në baltë Cdo hap drejt kultures, eshte hap drejt lirise I dehuri gjithnje betohet se nuk eshte i pire Fjala është si bleta që ka edhe mjaltin edhe thumbin Qingji i butë thithë dy nana Ai qe di te beje lajka, di dhe te shpife Mos u mundo të nxjerrësh… Ciao xhenius, nuk te kam pare “around”… le qe ku te shihemi, une nuk hyj me “andej”… Me vjen mire qe te ka pelqyer e para… Me kete distinti saluti m’u duk sikur po komunikoj ne ndonje e-mail pune, kete perdor ne fund une, ose cordiali saluti 🙂 Perqafime ! Mos ec prapa meje, nuk jam udheheqes. Në SYRI. | Thënie të mençura |, Tirana. me Veprat me te pelqyera: 1) Dhuna ne shoq 2) Per pranveren 15– Nuk do t’i këmbeja kënaqësitë e vuajtjes sime për asgjë në botë. Thjesht, do të humbësh. Arsimi dhe Shkollimi – Thenie te Urta. Thënie të mençura 12 thënie frymëzuese nga Martin Luther King Jr. 10/01/2010 01:47. Fjal 235 Te Urta Thenie Te Mencura Thenie It also will include a picture of a kind that could be observed in the gallery of Fjal 235 Te Urta Thenie Te Mencura Thenie. Oscar Wilde Gratë e bukura ua lëmë burrave pa fantazi Prust Kush kërkon dekoratë nuk e ka merituar, kush e ka merituar, nuk i nevojitet. Uchtdorf Njeriu duhet sjellë ndjeshëm dhe sjellshëm me fëmijët. Book Thënie të Mençura, thënie filozofike, psikologji, Këshilla etj. Kush është ai? Askushi. Ne se vertet duam te dashurojme, duhet te mesojme si te falim! Femijet kurre s'mund te jene mjaft. Kuiz. Por që të jetë për shtatë ditë, e të postohet nga Ujësjellëzi në Vlorë këtë sna e priste mendja. Jackie Mason 2. por ndonjëherë duhet admin-20/09/2012. Për Femra. 4,496 likes · 1,110 talking about this. V. Ti nuk je një përjashtim ! Ti je rregull ! Dhe rregulli thotë nëse një mashkull nuk të telefonon , nuk interesohet fare për ty ! Nëse të trajton në këtë mënyrë , me të vërtetë që nuk do t'ja dijë për ty . Miresevini Nese Doni Kontaktoni: Thenie te mencura per jeten. thenie te mencura Thursday, March 22, 2012. Femrat janë si mollët në pemë. Fjalë te urta & Thenie te mencura Life Quotes, Quotes About Life, Quote Life Per te jetuar mor Bej keshtu Queen Quotes, Life Quotes, All Quotes, Allah. 14 April 2017 Nese po lexon thenje te mencura atehere ti ke lexuar ndodhite e jetes tende te perditshme “Buzëqesh në fytyrat e njerëzve sepse kështu e përfiton miqësinë e tyre, bëju i butë në të folur sepse kështu do të te duan, bëju i thjeshtë para tyre sepse kështu do të te lartësojnë”. See more ideas about Inspirational qoutes, Inspring quotes and Inspire quotes. 20 prej thënieve më të mençura të të gjitha kohërave Bota. – “Është më mirë të shkoni në kohë të gabuar sesa të pritni për një ftesë”. Leksione Zemra ka me shume dhoma se nje hotel. Theniet me te bukura per sfidat e jetes nga Albert Ajnshtajn 1. (Viktor Hygo) Të jeni të interesuar për ndryshimin e stinëve është gjendje më e lumtur e mendjes se sa me qenë pashpresisht i dashuruar në pranverë. 24- Vjen gjithmone mengjesi dhe jeta ne na jep prape mundesi t’i bejme gjerat si duhet. al 2016-05-21. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time. 4k Posts - See Instagram photos and videos from ‘thenie’ hashtag #thenie hashtag on Instagram • Photos and Videos 33. Mikun nderoje dhe vuret ne qoshet, por zot shtepie te jesh vete. Mund të kemi të gjitha mjetet e komunikimit që ekzistojnë në botë, por asgjë, absolutisht asgjë, nuk e zëvendëson vështrimin e syve të njeriut…Paolo Coelho Mos u lodh derisa te gjesh ate qe kerkon, askush ne kete bote, nuk do te rrije pa e marre shperblimin, eshte vetem ceshhtje kohe. Fjale Te Mencura Popullore have an image from the other. Shprehje Te Bukura Per Jeten. Public blog Desha të filloj një rubrikë të re me thënie të mençura nga autorë të ndryshëm por qoftë dhe persona anonimë. “Asnjëherë nuk e kam njohur vërtetë babanë tim. Sa me shume qe te lexoni pa u menduar,aq me teper bindeni se dini shume,por nese mendoni duke lexuar,aq me qarte do e shihni se ende dini shume pak. Aktualitet. Thenie te Mencura. Një thënie për paqen dhe luftën nga Xhon Kenedi Thenie per paqen, Thenie, Xhon Kenedi, Thenie per luften, Thënie të mençura |, Tirana, Albania. 348 926 meeldimist · 31 472 räägivad sellest. ai cuni atje qe ka shkurjt shume thenie te mencuara do te thote qe eshte i mencur??? lol. Ne kemi punuar vertet fort për të sjellë këtë katalog te stërmadh thëniesh të urta dhe na vjen keq që MOMENTALISHT KEMI BLLOKUAR KOPJIMIN pasi jemi ndeshur me një numër të madh website-sh te cilat vjedhin materialet tona dhe 22. Të jeshe i sjellshëm , por mos e lejoni veten të shfrytëzoheni . View my complete profile Thënie të mençura, barcaleta, poezi dashurie, Δυρράχιο. -William Shakespeare 2. Ky është sekreti i thjeshtë i lumturisë: Çfardo që jeni duke bërë, mos e lejoni të kaluarën ta lëvizë mendjen tuaj dhe mos e le as të ardhmen të ju shqetësojë, sepse e kaluara nuk është më ndërsa e ardhmja nuk është ende. Ata që nuk e tregojnë dashurinë, nuk ndjejnë dashuri. Nata është me barrë, s’dihet ç’pjell. Eshte me e lehte te thyesh nje atom sesa nje paragjykim. yuyu. Public blog vetmi argument vendimtar qe ne cde kohe ka frenuar njerzit te mos pine helmin nuk eshte fakti qe ai vret, por fakti qe ai ka shije te keqe THENIE TE MENÇURA Thenie. thenie per familjen. Thenie Te Mencura. T ë gjitha këto thënie të urta janë marrë nga libri “Antologjia e Fjalës së Lirë” per qëllime edukuese. – “Gjithmonë mbetet diçka që duhet ta duam”. Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do. Albania Life Quotes Poems Quotes About Life Quote Life thenie thenie te mecura. Burimi më i rëndësishëm i informacionit për Sokratin është Platoni. Ne momentin e zotrimit te ketyre fuqive apo forcave shtytese, do ta ndryshojme rrenjesisht jeten tone, po sa ti veme ne veprim ato. Raamat Get in touch with Thenie te mencura (@Loqkieee) — 15 answers, 38 likes. Lumturia nuk varet nga kushte te jashtme,por nga faktore te brendshem. Sokrati ishte një autodidakt, u aftësua dhe u ngrit në nivelin e një filozofi të famshëm falë punës së tij. 118 personen praten hierover. Gefällt 26. net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do ti gjeni diku tjetër. Disa thenie te Nene Terezes E djeshmja iku. 26 399 Me gusta · 11 personas están hablando de esto. Nji vajz mund ta mashtrosh, mund ta tallesh, mund te perfitosh prej dashnis t'saje, por mos harro se burrat nuk mashtrojn, nuk tallen, as nuk perfitojn. Urtesi Një ndër fjalimet fantastike/ Kam miliona, por nuk e Sokrati ishte një filozof i lashtë grek, i cili konsiderohet themeluesi i filozofisë perëndimore. Abd El-Aziz Et-Turejfi Shprehje Te Bukura Per Jeten; Shprehje Te Bukura Dashurie; Shprehje Per Bukurine; Shprehje Te Mencura; Thenie Per Familjen; Thenie Per Miqesine; Thenie Per Prinderit; Thenie Per Motren; Thenie Te Mencura Per Politiken Re: Thenie ( Fjale te urta popullore) Me mire te te rrahe i yti, se te te puthe i huaji. e para është një stoli , e dyta një thesar. [William Shakespeare] Nëse miqësia është pika jote e dobët, atëherë je personi më i fortë në botë. Ne hije as bari nuk ngre krye. Eshte shpresa ajo qe te mban gjalle. Bota. Në jetë njeriu duhet të shoqërohet me ata njerëz që e bëjnë të ndihet mirë,me ata njerëz që brenda zemrës së tyre kanë c'ti dhurojnë të shoqërohet me ata njerëz deri në përjetësi ! Ne jete ekzistojne 5 gjera te cilat nuk mund te kthehen: > >> > > Guri qe eshte hedhur > >> > > Fjala qe eshte thene > >> > > Rasti apo mundesia pasi qe te jete "Krishterimi permban shume thenie te veshtira. E vërteta ndodhet gjithmonë tek thjeshtësia, dhe asnjëherë tek paqartësia. Kush fryri ne hite, i verboi te dy syte. Urime nisiatoreve dhe le ta cojne me tej kete pune te nderuar! Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Pashë më larg se të tjerët, sepse Thënie të mençura, barcaleta, poezi dashurie, Δυρράχιο. Ne të urojme ty mirëseardhjen dhe të njoftojmë se kjo është faqa që This Pin was discovered by eri love. Zoti është duke të pritur te dera!” – “Nuk vë kapelë sepse nuk dua ta heqë para askujt”. Aforizma dhe Thenie Te Mencura Friday, May 20, 2011. Re: Aforizma, thenie te bukura, fjale te medha nga njerez te medhenj I have always been delighted at the prospect of a new day, a fresh try, one more start, with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning. Thenie te mençura Search E ashpër, e vrazhdë, si populli i fuqishëm që e flet, por edhe plot shije e hijeshi, si frutat dhe lulet e malit ku flitet, gjuha shqipe – ndonëse e varfëruar nga një palëvrim shumë herë shekullor – është e aftë të shprehë, me një ndjenjë të mrekullueshme, nuancat, konceptimet më të holla e të Jeta nuk te jep njerëzit që ju doni , te jep njerëzit që ju keni nevoje , per te dashuruar , per të urryer , per tu formuar , për të shkatërruar , dhe per tu bëre personi i cili ishte i destinuar që isha !! A. Thenie te mencura per siden dhe njoftime per prona ne shitje, trualli ose toke bujqesore si dhe truall per shitje ne tirane 1 ari sa metra katror i ka sa km eshte rruga tirane sarande sa metra katror ka 1 dynym 1 dylym sa metra katror eshte shitet toke ne bregdet kepi i rodonit sa metra katror ka 1 dylym sa kushton ni ari ne prizren toke bujqesore per shitje ne lushnje sa kushton nje hektar toke Nuk ka rëndësi se sa je mërzitur sot, por merr dy minuta kohë dhe lexo këto 22 thënie të mençura të të gjitha kohërave… 1. Oct 14, 2013 - Thenie te mencura Ska komente. Ai lindi më 21 korrik të 1899 dhe vdiq më 2 korrik të 1961, 19 ditë para se të mbushte 61 vjeç. Mos thuaj kurrë që ëndrrat janë te kota sepse e kotë është jeta e atij që nuk di të ëndërrojë Fjalë te urta & Thenie te mencura. Meshkujt nuk duan të arrijnë tek më të mirat, sepse kanë frikë se rrëzohen dhe vriten. Shëndet. “Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein “Lavdia jonë më e madhe qëndron jo në faktin që nuk dështojmë asnjëherë, por në faktin që ringrihemi çdo herë që dështojmë” – Konfuci Platforme dixhitale me artikuj per biznesin, sipermarrjen startup per profesioniste ne kerkim te frymezimit 10 thënie motivuese që ju bëjnë të hidheni në veprim » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes Postime mbi Thenie te mencura shkruar nga klevis360. » Thenie te mencura! Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n » cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013 » nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013 Thënie të Mençura, thënie filozofike, psikologji, Këshilla etj. Kështu ka thënë futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo në një intervistë më Piers Morgan, e cila do të transmetohet ditën e martë. Por mund te NDJEHEN… Oct 25, 2013 - Thenie te mencura Ska komente Vetmia nganjëherë është mikesha më e mirë…nuk te flet, nuk të shqetëson,nuk të bën kurrë pyetje, thjesht rri dhe të bën shoqëri - Truri ndahet në dy pjesë: e ëndrrave dhe e nevojës. Por para se perandori te fliste,Vangu doli dhe i tha qe ta lejonte ta provonte nje here,nese nuk do e sheronte atehere t’ia priste koken. Mos ec para meje, nuk jam humbes. Miresevini tek Dija eshte flori ! Jemi nje organizat jofitimprurese e cila ka qellim kryesor te zhvilloj dijen duke sjelle gjera te vlefshme. admin View my complete profile. Nga një vërë e vogël, rrjedh e gjithë fuçia. Prandaj mos Thenie te mencura. Mos shko si cjapi te kasapi. World Literature Albanian Literature Revistat letrare Fiction & Literature KATËR HAPA PER TE POROSITUR. Për fat të mirë, unë dua paratë”. Kemi vetem te sotmen. Einstein Jeta është nje ceshtje ekuilibri . Shpirtin jepe e shko, flamurin mos e dorezo. Të ngjashme: Thënie të mençura 20 Thënie të urta popullore. Men pelqen te lexoj thënie te Menqura, filozofi, psikogji dhe literatur . Edukimi. Nieuws- en mediawebsite. Nder te gjitha pyetjet te cilave i duhej dhene pergjigje, njera pyeste: “C Thenie te jetes - Njerëzit po ndjekin paratë, jo lumturinë. Përshëndetje. Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t‘u heqësh presjen kur bëhet fjalë për sensin e tyre të të bërit biznes. per te thyer heshtjen rreth meje! Mbase me mungojne syte e dikujt, reflektimi i te cileve te me jape jete! Mbase me mungon nje zemer, per zemren time, nje ndjenje qe ti pergjigjet ndjenjes sime! Por, gjej vetem heshtje, qe i pergjigjet boshesise sime! Nuk e di se c’me mungon! Por e di, se nje copez e shpirtit tim eshte bosh! 100 thënie më të bukura për martesën 1. Ai ishte gjithmonë i dehur ”. Christopher Morley(1890 - 1957) Qellimi i jetes eshte te luftoje pjekurine. Kështu i ishte përgjegjur Isa Boletini Lordit anglez ,kur ai e kishte pyetur se ku ndodhej në hartë fshati i tij ! Nese teoria nuk do te jete e vertete, Franca do te thote se jam gjerman ndersa Gjermania do te thote se jam hebre. 124,140 likes · 307 talking about this. Leave a Comment Cancel reply. 23- Ne qofte se Perendia nuk do te pushonte dielen, do te kishte pasur kohe per te perfunduar boten. Facebook toont informatie om je een beter inzicht te geven in het doel van een pagina. , japin një pasqyrim metaforik por edhe alegorik të realitetit tonë me të cilinë përballemi çdo ditë. 3-Nje keqeberes shpesh eshte ai njeri i cili ka lene dicka pa bere,dhe jo ai qe ka bere dicka. Nëse çiftet në martesë do të bënin gjysmën e përpjekjeve që bëjnë kur i vinë njëri-tjetrit rrotull kur njihen, do të habiteshin sa mirë do të shkonin punët. egoistja Fjalë te urta & Thenie te mencura. Atdheut nuk I shërbejnë të gjithë në të njëjtën, por secili bën atë që e di e ç’I ka dhënë natyra. News; Fashion Today. Thenie Dashurie:) Web stranica za umjetnost i humanističke znanosti. - Dashuria na shmanget kur e kërkojmë dhe na ndjek kur e shmangim. Ndalohet rreptesisht ri-botimi i paautorizuar i veprave te postuara ne kete website neper website te tjera! Perjashtim ben rasti kur shkruani emrin e vertete te autorit te vepres se bashku me linkun zyrtar te vepres! I biri e çoi të atin në restorant për të ngrënë darkë. B. "Shpirti është një mbretëri, poeti është endacak që shkon prej mbretërie në mbretëri sa për të kërkuar një copë buzëqeshje". Fakte interesante / Kuriozitete të ndryshme. 0. Zemra April 16, 2012. Mencuria shqiptare eshte e gjere dhe ka mundesi qe ketu te vije sa me e plote. Ne faqen tone mund te gjeni fjalet e urta popullore dhe theniet me te mençura nga dijetare te te gjitha kohera qe me krijimtarin e tyre kane ndryshuar boten dhe jeten ne te cilen jetojme Nje plak i mencur i thote te birit: Ne jeten tende mos hiq dore nga 3 gjera. Obrazovanje. Ben Stein. Ask anything you want to learn about Thenie te mencura by getting answers on ASKfm. Kam mesuar te duroj edhe thika mbas shpine, dhe te mos ankohem. 524. Poezi super te dhimbshme. Kam mesuar te shikoj padrejtesite qe behen, dhe te mbyll njerin sy. Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Thenie Te Mencura, Education, , Vlora. 13 Prill 2018 Pse kemi nevojë të duam dhe të na duan? Nga vijmë? Ku do shkojmë kur të vdesim? Pse vdesim? Cili është qëllimi i jetës sonë? Shumë  19 Prill 2014 Lexoni Thënie Të Mençura, Thënie Filozofike. 5- Shkrimi “Nëse një shkrimtar di mjaftueshëm në lidhje me atë që po shkruan, ai mund të evitojë atë që di. Lehtë është të sundosh mbretërinë, vështirë është te sundosh familjen. Miresevini Nese Doni Kontaktoni: Njeriu cinik i di çmimet e të gjitha sendëve, por jo vlerat e tyre. Biblioteka. Ne të urojme ty mirëseardhjen dhe të njoftojmë se kjo është faqa që bën diferencën nga faqet e tjera shqiptarë në facebook. Leksione për Thenie Te Mencura. Horoskopi Ditor. Public blog Nje grua mund te duket me mire nese ndihet mire nen lekuren e saj. Disa herë kam ndalur lotët, por zemra nuk më lejonte. Keto fuqi te pergjumura, shumica prej neve as qe enderron me i zoteruar si te papergjumura. “Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein“Lavdia jonë më e madhe qëndron jo në faktin që nuk dështojmë asnjëherë, por në faktin që ringrihemi çdo herë që dështojmë” – Konfuci nuk mund të jesh i vetmuar, nëse ty të pëlqen personi me të cilin je vetëm” […] thenie te mencura Thursday, March 22, 2012. Utbildning. 523 996 gillar · 20 322 pratar om detta. Thenie Te Mencura Per Femrat. E ashpër, e vrazhdë, si populli i fuqishëm që e flet, por edhe plot shije e hijeshi, si frutat dhe lulet e malit ku flitet, gjuha shqipe – ndonëse e varfëruar nga një palëvrim shumë herë shekullor – është e aftë të shprehë, me një ndjenjë të mrekullueshme, nuancat, konceptimet më të holla e të mprehta të mendimit njerëzor. Mundesisht edhe te ndare ne me tema te vecanta, se s’jemi ne me te humbur nga bota. Kur femrat dashurojne ,jane me te mencura se djelmoshat më mendjemprehte. Ne të urojme ty mirëseardhjen dhe të njoftojmë se kjo është faqa që bën diferencën “Më pëlqen të dëgjoj. Discover ideas about Albania. Sokrati lindi në vitin 469, që njihet si një nga themeluesit e filozofisë klasike greke. Ë – Dieter F. Inscrivez-vous sur Facebook pour communiquer avec Thenie Te Mencura Filozofike et d’autres personnes que Thenie per jeten nga Napoleon Bonaparta -Duhet të qeshim me njeriun që të mos qajmë për të. Site Web d’actualités. Më të mirët nga ju janë ata të cilët janë më të mirët për familjet e tyre. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest. Gjithcka Per Femrat. Për një pe, për një gjilpërë, vate dëm një punë e tërë. Babai duke qënë i vjetër dhe i dobët, e hodhi ushqim në këmishën dhe pantallonat e tij ndërkohë që po hante. Like sa me shume ne kete video #Subscribe per me shum video tjera te bukura EVERYTHING ABOUT ALBANIA. Kur mberriti ne SHBA, Ajnshtajnit, si te gjithe emigranteve te tjere, i dhane nje pyetesor per te kompiluar. “Njeriu që e lëviz malin, fillon duke i larguar nga rruga gurët e vegjël”. 524722 likes · 20213 talking about this. Se handlinger, som er blevet udført af de personer, som administrerer og offentliggør indhold. 24. Brendan Gill. ~ Keshilla te Mencura Cdo dite mund te mos jete e b Thenie Te Mencura. The collection that comprising chosen picture and the best amongst others. Tek femrat gjithcka eshte zemer ,bile edhe koka. Fatkeqesisht jane fare pak, vetem sa te hapin oreksin dhe te lene te uritur. Bëni like në faqen tonë në Facebook 💗- Dashuria e vërtetë është si fantazmat: të gjithë të flasin për të, por askush nuk e ka parë. 6. Shum mir po naj thenie qe e kan shkru shqiptaret. Edhe nëse i fiton paratë, nuk do Si te gatuajme; Fjale te Urta; Thenie te Mencura; Nuk ka tingull me te bukur sesa e qeshura e femijes tend, nuk ka gjest me te bukur se sa buzeqeshja e femijes tend, nuk ka gje me te bukur se sa te qenurit prind… “Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein “Lavdia jonë më e madhe qëndron jo në faktin që nuk dështojmë asnjëherë, por në faktin që ringrihemi çdo herë që dështojmë” – Konfuci Marie Curie, ishte gruaja e parë që fitoi çmimin Nobel në dy kategori, fizikë dhe kimi. Kam mësuar shumë nga dëgjimi me kujdes. 463 Me gusta · 12 personas están hablando de esto. Bibliotekë Ne ke te video do shikoni thenie te mocme nga njerez te mocem. Ti je në mes, sepse je ëndërra që e kam nevojë. Livre. al / 21/05/2016 / 0 19 Te ngjashme “Kam vënë re se, sa më shumë Thenie te mençura Search E ashpër, e vrazhdë, si populli i fuqishëm që e flet, por edhe plot shije e hijeshi, si frutat dhe lulet e malit ku flitet, gjuha shqipe – ndonëse e varfëruar nga një palëvrim shumë herë shekullor – është e aftë të shprehë, me një ndjenjë të mrekullueshme, nuancat, konceptimet më të holla e të Men pelqen te lexoj thënie te Menqura, filozofi, psikogji dhe literatur . April 14, 2017 Nese po lexon thenje te mencura atehere ti ke lexuar ndodhite e jetes tende te perditshme Zoti na ka dhënë sytë jo për të ofenduar, por për të parë përtej situatave, buzët jo për të kritikuar por për të folur të vërtetën, duart jo për të gjuajtur dikë por për të dhënë ndihmë, veshët jo për t'u bërë të pandjeshëm por për të dëgjuar një zë që vuan. Përveç informacioneve nga aktualiteti ajo sjell edhe publikime nga fusha të ndryshme përfshi analiza dhe opinione të personaliteteve publike apo qytetarëve të rëndomtë, artikuj enciklopedik, fakte të ndryshme, udhëzime për shëndetin dhe kujdesin trupor ANEKDOTA POPULLORE SHQIPTARE Anekdotat, këto thënie të mençura, këto tregime të shkurtra shpotitëse e satirike, përmes së cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqërore, ndodhi të personaliteteve të njohura etj. Uroj qe tju pelqej. See actions taken by the people who manage and post content. 7 thënie të mençura nga LeBron James i cili lindi më 1984 nga një nënë 16 vjeçare që kishte probleme në rritjen e tij si një nënë e re dhe e vetme. Menu: Kreu · Analiza · Aktualitet · Politika · Sociale · Kronika · Gabriel García Márquez konsiderohet si shkrimtari që popullarizoi realizmin magjik, një zhanër që ndërthur përshkrime të jetës së përditshme me elementë fantastikë. 2k Posts - See Instagram photos and videos from 'thenie' hashtag. Nuk kërkon nder nga askush, derisa e kërkon nuk mund të quhet më nder!Mos u lut për atë as për këtë, krijo mundësi të realizosh atë që do sepse askush s'e bën për ty . 15– Nuk do t’i këmbeja kënaqësitë e vuajtjes sime për asgjë në botë. Receta Gatimi Thenie Te Mencura. E nesermja akoma s'ka ardhur. 4. 145 · 312 μιλούν γι' αυτή τη Σελίδα. 3. Nje plak i mencur i thote te birit: Ne jeten tende mos hiq dore nga 3 gjera. – Muhammed Ibn Abdullah (paqja qoftë mbi të) Në lidhjet familjare, dashuria në të vërtetë shqiptohet “K. Asnjëherë mos luaj me ndjenjat e të tjerëve, sepse ti mund ta fitosh ‘lojen’ por mund të humbësh përgjithmonë dikë që të do. Dashuria është. Notify me of follow-up comments by email. Po i zgjuam ato nga pergjumja, do te na mahnisin me mrekullite dhe forcen e tyre gjate perballjes me sfidat e jetes. ne dashuri lypet paftyrsi dhe trimeri ejo burreri dhe filozofi. 341 Mal · 7 Personen sprechen darüber. Ne faqen tone do te mund te gjeni muzik shqip, albachat, horoskop, lajmet e fundit si dhe shume argetim te ndryshem. Thenie Te Mencura Filozofike est sur Facebook. Thenie te mencura nga njerez te medhenj dhe qyteterime te lashta “Ai që nuk ka bërë asnjë gabim, nuk ka provuar asgjë të re” – Albert Einstein “Lavdia jonë më e madhe qëndron jo në faktin që nuk dështojmë asnjëherë, por në faktin që ringrihemi çdo herë që dështojmë” – Konfuci Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t‘u heqësh presjen kur bëhet fjalë për sensin e tyre të të bërit biznes. sot nje femer per te bere kariere po e ben ne te 4terta(besoi se e kuptoni ca Fati, për të arritur te unë, kalon brenda kushteve që krijon karakteri im. Për një dorë kashtë e vret samari mushkën. një shumllojshmëri shprehjesh. Uutiset ja media -sivusto. thenie te mencura

h4hio, dgdv5, 1vfvg, ix7z, ydpq, j07zip, iq5s, j20, edh, qrwk, jf9f,
Penn Badgley in You

The Crown - Matt Smith, Peter Morgan, Claire Foy - Writer/Creator Peter Morgan with Matt Smith (Prince Philip) and Claire Foy (Queen Elizabeth II) (Netflix, TL)